kostel v albrechticích

Okolí Albrechtic

Albrechtice v zimě – nabízejí lyžařské vyžití pro všechny věkové i výkonostní kategorie. V areálu SKI Bižu – Tanvaldský Špičák myslí na ty nejmenší, stejně jako na ty zdatné. Můžete si užít večerního lyžování, využít služeb lyžařských školek, ski půjčoven. 

V horní části obce vznikl nově i velice pěkný areál  pro děti SKI Detoa. Zatímco Vaše dítko zvládá první obloučky, Vy můžete vše sledovat z tepla nové kavárny přímo na svahu -  www.skidetoa.cz

V Albrechticích si přijdou na své i běžkaři, na Mariánské hoře je nástupní místo na Jizerskou magistrálu. K dispozici je 180 km upravených běžeckých stop v nádherném prostředí Jizerských hor. Můžete se vydat do Bedřichova nebo druhou stranu na Jizerku - na nejkrásnější místo na světě. 

Z Jablonce přes Bedřichov na Tanvaldský Špičák a zpět jezdí pravidelně SKIBUS. 


Lyžařské vybavení si můžete vypůjčit ve zdejších půjčovnách. V létě je možné půjčit si i kolo nebo koloběžku.

Pod kopcem v nedalekém Jiřetíně můžete navštívit továrnu na dřevěné hračky a v jejich dílně si třeba i nějakou vyrobit.

http://www.detoa.cz/muzeum

Po celodenním lyžování Vám udělá dobře návštěva bazénu a sauny. Můžete navštívit bazén s tobogány v Jablonci. Velmi tam dbají na čistotu. A s Jizerky CARD máte 3 hodiny vodních radovánek za cenu 1,5 hodiny.

http://www.bazenjbc.cz/

Možností jak si zpříjemnit pobyt je v okolí Albrechtic mnoho. Určitě za návštěvu stojí Výletní areál Pěnčín. Vyrábí se tam bio kozí sýr a součástí areálu je i sklárna a korálková dílna, zemědělské muzeum, hřiště na cvrnkání kuliček.

http://www.vapen.cz/

Informace o obci Albrechtice

http://www.albrechtice-jh.cz/cz/historie/zakladni-informace/